Walka na charaktery

czwartek, listopada 06, 2014Czwartki bywają u Nas dość długie. Można powiedzieć aktywne 12 godzin. Naturalnie jak co dzień wczesna pobudka. Praca, zajęcia w przedszkolu i na koniec dnia zawsze RAZEM.
Dziś jak co czwartek dodatkowe zajęcia Gabrysia: logopedyczne z p.Marleną i rehabilitacja z p.Sebastianem.
Niczym rytuał czwartkowy bunt podczas ćwiczeń, aż pot leje się z czoła. Dopiero dziś zrozumiałam, że jest to raczej WALKA NA CHARAKTERY. 
Kto wygra? Kto silniejszy? Kogo racja będzie na wierzchu? Kto pierwszy odpuści? 

Gabryś próbuje ile sił w płucach (może od krzyku p.Sebastiana rozboli głowa i mnie zostawi?), do tego wygibasy i złość. Gdy pan S. robi przerwę jak za sprawą czarodziejskiej różdżki CISZA. Cóż...ćwiczyć trzeba! Mama nie uratuje, bo żadna krzywda się nie dzieje.

Wiem to! Mój uparty Baranek ! (zodiakalny). Na zakończenie zawsze "piąteczka" i "żółwik", wiec to nie tak, że pan Sebastian okropny i zły. Swoje racje należy "wyłożyć na mate ćwiczebna". Tyle dziś słychać u Gabriela. Kochany! Dzielny. Zmęczony
Mój dzień równie intensywnie, ogrom pracy. Nie narzekam. Wiem doskonale po co każdego dnia chodzę do pracy. Dziś też trochę dzień refleksji.

Dlaczego ludzie są tacy nie mili dla siebie "na starcie" ? Czy to fair ? Ciężko człowiekowi zdobyć się na uśmiech (ojjj ciężko). Przecież to takie proste! Pewnie...nie oznacza to, że należy szczerzyc i "wietrzyć swa klawiaturę" cały czas. Ależ nie! Nie zawsze się da.
Jednak takie "małe przyjemności" mają wielką moc. Wiedzą to Ci, którzy potrafią cieszyć się drobnymi rzeczami.

Ludzie zawodzą, rozczarowują...Gdy jest trochę smutniej czasem mały uśmiech niweluje gorycz. Czy tylko ja tak myślę ?

WARTO CZASEM POSŁAĆ UŚMIECH, BO MOŻE TO JEST TO CZEGO DZIŚ DANA OSOBA POTRZEBUJE?
Tak, zgaduje. Niby nic...a jednak.
Dziś meczący dzień jednak znajduje siły aby posłać Wam uśmiech. Może akurat ktoś czytając ten post uśmiechnie się również do mnie? 

P.S Już niedługo weekend ! (choć niektórzy pracują)

Zostawiam Was z tą przyjemną myślą i życzę miłego wieczoru.
Aby jutrzejszy dzień w otoczeniu obowiązków minął szybko i pozostał już tylko relaks.

Dobranoc.Podobne wpisy

2 komentarze

Google+