Relaks słońcem malowany

niedziela, czerwca 14, 2015


Słońce, plaża, las i świergot ptaków. To wszystko towarzyszyło Nam podczas weekendowego wyjazdu w ramach projektu "Bezpieczne dzieciństwo 2014/2015".
Pogoda dopisała także udało się skorzystać z kąpieli słonecznej. Był to czas aktywnie spędzony. Całe dnie na świeżym powietrzu. Manewry rodziców odbywały się miedzy dwoma placami zabaw oraz krytą bawialnią gdzie dzieci podczas krótkiego załamania pogody mogły kontynuować zabawę. Atmosfera była cudowna ! 

Było wiele śmiechu, rozmów i wymiany doświadczeń. Pozytywnie. Dzieci ganiały z punktu A do punktu B nie tracąc przy tym zbyt wiele energii. Nasze rodzicielskie baterie traciły swą moc ale daliśmy rade. Oczywiście była też "wyprawa" nad morze, radości było wiele. Czymże byłaby wizyta nad morzem bez rozpieszczania podniebienia lodami włoskimi ?! Niebo w gębie. Mniam! Kalorie ? Kto by je liczył mając w zanadrzu gromadkę dzieci. Wierze, że już spalone ;)

Co by nie było zbyt błogo, odbyły się również warsztaty dla rodziców z panią psycholog. Równowaga musi być zachowana. Poruszały one m.in. temat komunikacji z dziećmi. W jakiej formie można kierować komunikaty do dziecka aby były one skuteczne. Sądzę, że warto zgłębiać tą wiedzę
Ciało pokrył rumień malowany słońcem a sercem targnęła tęsknota za dobrodziejstwami natury i cudowną atmosferą.
Mam nadzieje, że również Wam udało się spędzić miło ten weekend ładując akumulatorki na nadchodzący tydzień.

Dobranoc. 

  

Podobne wpisy

0 komentarze

Google+