Szczęście w kolorach tęczy

poniedziałek, czerwca 29, 2015

Szczęście....Wiele osób na nie czeka. Kilka osób próbuje zdefiniować. Inni zaś uważają to tylko za wymysł wyobraźni. Nie można go zobaczyć ani dotknąć. Podobno. Wszystko zależy czym to szczęście jest dla nas.... Jedno jest pewne nie liczy się go w złotych, funtach czy dolarach. Dla mnie bezcenne !
Uważam, że szczęście jako samo w sobie nie istnieje. Tak jak tęcze buduje paleta różnych kolorów tak na szczęście składają się rzeczy dla nas ważne. Tak jest w moim przypadku. Co buduje moje szczęście ? Jak to mam w zwyczaju mówić moich "chodzącym szczęściem" jest mój syn Gabriel :) Wnosi ogromny wachlarz barw do mojego życia. Szczęściara ze mnie !
Moje szczęście budują również osoby, które okazują serce bezinteresownie. Rodzina czy przyjaciele to oczywiste, że chcą dla mnie jak najlepiej. Jednak osoby czasem przypadkiem spotkane czy będące ze mną w dalszej relacji przekazują ta cząstkę dobra, która jest bezcenna. To sztuka zarówno to dać jak i docenić. Czasami liczy się szczegół ale trzeba umieć to dostrzec. To moje szczęście. Czasy okrutne pod tym względem. Ludzie coraz częściej nie wychylają się poza czubek własnego nosa. To niesamowicie mile mieć w otoczeniu osoby, które wychodzą temu naprzeciw. Wiem, że dobro wraca. Choć nie sadze abym ja wyrobiła tyle dobrych uczynków aby one wracały do mnie jak bumerang. Co mogę powiedzieć. Dziękuje !
Z pewnością na moje szczęście składają się również wspomnienia, chwile z czasem tylko dla siebie, pasje które mam i staram się pielęgnować oraz założone cele, które udało mi się zrealizować. To dość spory zasób szczęścia. Do optymistów nie należę, ale staram się wdrażać w życie jak najwięcej tego co pozytywne. Łatwo nie jest. Jedne szczęście musimy sobie wypracować i wyciągnąć po nie ręce a na inne musimy zaczekać i uzbroić się w cierpliwość.  
Szczęście - nikt go nie dostaje w spadku ani przy narodzinach. Na szczęście trzeba pracować i umieć dostrzegać je w szczegółach budujących codzienność. Takie jest moje zdanie.
 
Życze Wam tyle szczęścia ile dacie rade udźwignąć na swych barkach. Sadze, że szczęście nosi się dość lekko wiec jak dźwigać to ogromne jego pokłady. 

P.S Czym dla Was jest szczęście ? :)    

Miłego dnia

Podobne wpisy

0 komentarze

Google+