Edukacja malucha

niedziela, lipca 05, 2015


Wszyscy chcemy dla naszych dzieci jak najlepiej. Pragniemy chronić je przed złem otaczającego świata ale również otwierać im okno na świat...ten wartościowy, pełen kolorów. Aby ocean możliwości był jak najszerszy i najgłębszy. Nie mam tu na myśli teorii im więcej tym lepiej. Może być mniej aby wartościowo. Tego chcemy. Nie na siłę lecz wspólnymi siłami odkrywać świat. 
Staram się odkrywać go wraz z moim synkiem a często to On stawia przede mną nowe wyzwania także mój horyzont się poszerza. My edukacyjne treści odkrywamy poprzez zabawę. Wplatamy je miedzy codzienne czynności. Sadze, że tak najatrakcyjniej i najłatwiej. Na siedzenie nad książką czy kartka z treścią edukacyjna przyjdzie jeszcze czas. Po za tym Gabriel też uczęszcza do przedszkola wiec tam również zdobywa wiedze, którą mi później przekazuje w domu. Często się zdarza, że przejmuje role nauczyciela i stara się mnie nauczyć tego co sam już potrafi. Bardzo chętnie korzystam z tych lekcji. Jestem dumna. Nie mam z tym problemu aby odłożyć swoje doświadczenie i wiedze na bok aby mój syn miał satysfakcje. 
Chciałam się z Wami podzielić filmikami edukacyjnymi, które poruszają różne tematy. Są przedstawiane w przystępny sposób w formie animowanych filmów, które jak sadze dzieci obejrzą z ochota a przy okazji zaczerpną trochę edukacyjnej treści. Nauka w przyjemnej postaci.
Zatem nie pozostaje nic innego jak posadzić swoje pociechy na kolanach i odkrywać razem nowe horyzonty.... :) 


Może Wy macie swoje ulubione filmy tego typu lub sposoby na przyjemna edukacje ? Chętnie poznam Wasze opinie. Także zapraszam do umieszczania linków w komentarzach  :)

Pozdrawiam i życzę miłego seansu.    

Podobne wpisy

0 komentarze

Google+