Moje 4 przyczyny picia kawy (KWB3)

środa, sierpnia 05, 2015Dziś kolejny dzień KAWOWEGO WYZWANIA BLOGOWEGO. Przyznaje się. Jestem kawoholiczką. Kawa nie jest zdrowa. Drażni żołądek, wypłukuje magnez... Ok. Jednak musi posiadać również zalety skoro miliony ludzi na całym świecie po nią sięga.... Acha !
Ja mam swoje cztery powody dla których pije kawęJesteście ciekawi jakie ? Już pisze......


  1. DLA POBUDZENIA - nie znoszę napojów energetycznych. Ich smak do mnie nie przemawia. Za to kawa i owszem. Słodka i mleczna. Mniam ! Idealna na zaspany poranek lub noc pełną nauki (od tego wszystko się zaczęło). Wiem, że nie dla każdego ma takie działanie. Jak dla mnie te funkcje pełni idealnie. Póki co. 
  2. DLA PRZYJEMNOŚCI - to oczywiste, że jeśli ktoś nie lubi kawy to jej nie pije. Inaczej się nie da. Koniecznie musi być z mlekiem. Cappuccino, latte macchiato, caffe latte czy frappe bez różnicy. Każda pyszna o ile prawidłowo przyrządzona. 
  3. DLA ORZEŹWIENIA - tutaj najlepiej spisuje się kawa mrożona o której możecie poczytać TU. Gdy nadchodzą upalne letnie dni, wcale nie trzeba odstawiać kawy na boczny tor. Wystarczy ją tylko inaczej przygotować niż zazwyczaj.
  4. DLA DŁUGIEJ MŁODOŚCI - ten powód może nieco z przymrużeniem oka jednak nie odbiegam wcale od prawdy. Kawa zawiera w sobie przeciwutleniacze, które spowalniają procesy starzenia. Jasna sprawa cudów nie ma. Jednak czy nie przyjemniej na duszy gdy pomyśli się o kawie od tej strony ?

Jestem ogromnie ciekawa co Wam daje picie kawy ?
Może mamy podobnie ?Podobne wpisy

8 komentarze

Google+