O tolerancji, języku polskim i kobietach

wtorek, listopada 03, 2015


Nadszedł czas na kolejną porcję inspiracji w ramach cyklu "Odkrycia miesiąca". Zastanawiam się, czy przypadną Wam do gustu....

Jako, że prawie cały październik w domu z uwagi na chorowanie, to nie miałam okazji osobiście natknąć się na żadne cudeńka. Wierzę, że w przyszłym miesiącu nadrobię. Przecież nie można ciągle chorować, co nie? Ja się na to nie godzę
Tak sobie "krakałam", że zima mnie zastanie z tym chorowaniem...to tak teraz mam. Zatem kończę wywoływać wilka z lasu i przedstawiam Wam to co udało mi się wyszperać w sieci.

  • ZDJĘCIE

Jest to jedno ze zdjęć kampanii przedstawiającej opinie o kobietach w internecie. Nie ma co wpisywać haseł w Google. Warto jednak kliknąć tutaj aby przekonać się, że ma to wymiar symboliczny. Istnieje nadal wiele kultur gdzie kobiety posiadają mniejsze prawa od mężczyzn. Myślę, że nie ma co skupiać się na wyszukiwaniu fraz jak poczyniło to wiele osób natrafiając na te zdjęcia. Chodzi o sam problem. Uważam, że to ważna kampania. 

  • STRONA INTERNETOWA

Nie będzie to dziś typowy adres strony internetowej lecz link do kanału na YouTube. Dowiedziawszy się o jego tematyce pomyślałam, że może mi się przydać w prowadzenia bloga. Jednak przede wszystkim do użytku w życiu codziennym. Kliknęłam i przepadłam! Kanał Pauliny stał się cudowną rozrywką na jesienne wieczory. Przyjemne i pożyteczne zarazem. Kocham takie połączenia. Uwielbiam jej poczucie humoru! Wrzucam najnowszy odcinek podczas, którego łzy mi płynęły ze śmiechu. Gdy natraficie na moment "kreski robionej eyelinerem" trzymajcie się mocno. Miłego oglądania :)  • PRZEDMIOT

Czyż nie są cudowne? W zeszłym miesiącu przypadł Wam do gustu "pognieciony kubek" i tak natrafiając na te wazoniki pomyślałam, że też mogą się Wam spodobać. 
Mnie urzekły jak wiele innych rzeczy ze strony Pretty Home. Gdybym zaczęła się na niej zaopatrywać, mój "dom" zdecydowanie byłby pretty. 

  • CYTAT

  • MUZYKA/ FILM/ KSIĄŻKA


Książka wyjątkowa. Ważna dla mnie z osobistych powodów. Jest to książka dla dzieci choć mnie jako dorosłego chwyta za serce. Uczy tolerancji i obrazuje problem karłowatości. W zasadzie przedstawiając, że karłowatość to nie problem. 
Co ja będę tłumaczyć. Sami zobaczcie! Przydałoby się polskie wydanie tej książki. 

Tak dobrnęłam do końca odkryć miesiąca października. Mimo ciągłego chorowania uważam poprzedni miesiąc za udany. 

Jak Wam się podoba październikowe podsumowanie?
Podobne wpisy

0 komentarze

Google+