Gorszy dzień, ta sama Ty

niedziela, grudnia 06, 2015


Przychodzi czasem taki dzień kiedy jesteś: za mało dobra, za mało ładna, za mało pracowita. Nikt Ci tego nie mówi. To wszystko jest w Twojej głowie. Jednego dnia potrafisz wydać na siebie tak srogi wyrok, jakbyś popełniła morderstwo z premedytacją.

Bywają takie chwile, że chciałabyś się schowaćChciałabyś aby nikt nie widział Twych szarych oczu. Ich blask odrzuciłaś w kąt, zamykasz je i udajesz, że Ciebie nie ma. Dobrze kombinujesz, ale to może się nie udać. Niestety nawet w najdroższych butikach nie sprzedają "czapek niewidek". Nie zniknęłaś.

Kiedy nadejdzie taki dzień.... nie zamykaj oczu. Otwórz je szerzej. Im bardziej jest ponuro, tym bardziej rozchyl powieki. Nie czekaj na cud. Może się nie zdarzyć. Przykro mi. Nie będę dawać Ci złudnych nadziei, że tak się stanie. 

Rozejrzyj się wokoło. Skieruj wzrok na zdjęcia, które stoją na półce. Wyjrzyj za okno. Nie zamykaj oczu. Nie chowaj się pod ciężkimi powiekami.

Być może zdjęcie, które ukarze się Twoim oczom przywoła miłe momenty z Twojego życia. Jedną chwilę. Skoro to zdjęcie stoi na widoku to musi być jakiś powód, że chcesz spoglądać na nie codziennie. Możliwe, że wyglądając przez okno ujrzysz mały szczegół, który sprawi, że kąciki ust uniosą się. Jeden mały drobiazg. Słowo. Promień słońca. Zauważ je. Dopuść do siebie. Właśnie w TEN dzień. Doceń to. Tylko Ty możesz to zrobićOdnaleźć w tym radość lub ukojenie. Możesz. Tylko nie zamykaj oczu.

Kiedy TEGO dnia wątpisz i jest Ci źle. Tak po prostu. Zwyczajnym długopisem na białej kartce. Jeśli wolisz może być kolorowa. 

Zanotuj kilka miłych słów do siebie. O sobie. 

Zajrzyj w telefon. Być może niedawno ktoś napisał Ci coś miłego.

Kiedy nadchodzi TEN dzień. Taki nijaki i ponury. Patrzę na fotografie, czytam wiadomości i rozglądam się wokoło. Szukam małego światełka, które przełamie te zachmurzenie. 

Nadal jesteś silna, mądra i piękna. Tak samo jak przed godziną. 

Zachmurzenia się zdarzają. Deszczowe dni też. Włóż kalosze i skacz po kałużach lub wypatruj tęczy. 


Gorszy dzień. Każda z nas go ma. Tylko Ty decydujesz o tym jak często będzie się Tobie przydarzał. Na ile w tym wszystkim będzie Ciebie. Wcale nie gorszej. Ty nadal jesteś TAKA SAMA.


Wierze, że jeśli już nadejdzie taki dzień...... Powrócisz tu, przypomnisz sobie moje słowa i uśmiechniesz się.

Do mnie i do samej siebie.

Podobne wpisy

0 komentarze

Google+