Bo pantofelek był za mały

wtorek, stycznia 26, 2016


Większość z nas będąc małymi dziewczynkami marzyła o tym aby być księżniczkąNiejedna pragnęła przechadzać się w pięknej rozłożystej sukni oraz żeby głowę ozdabiał piękny diadem lub korona. Czymże byłaby księżniczka bez swego księcia....

Gdyby założyć optymistyczną wersję, że i Jego udało się odnaleźć to mamy szczęśliwe zakończenie. Czy aby na pewno? 

A co z pantofelkiem? 

Według znanych nam historii pasuje on idealnie na Kopciuszka. Jednak życie to nie bajka. Czasem zdarza się, że spotykamy tego Księcia. Tak czujemy. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że tak właśnie jest. 

Mija trochę czasu.... Wszystko jest niby tak jak dawniej tylko stopy jakieś obolałe. Jest Książę, jest szczęśliwe zakończenie więc nad czym tu się rozwodzić?

Coś nie daje spokoju. Stopy nadal bolą. Przyglądamy się temu bliżej i co się okazuje? To nie nasz rozmiar pantofelka! Tak bardzo pragnęło się być tą Księżniczką, że wepchnęło się stopę w za mały but.

Doskonale wiesz, że twój rozmiar buta to 40 ale usilnie wciskasz stopę w 36. Rozejdzie się, ułoży i dopasuje. Okazuje się, że wcale tak nie jest. Co jedynie można zrobić sobie poważne otarcia i odciski. Czasem nie warto się tak poświęcać. Nie warto udawać, że wszystko jest ok. Jakoś się ułoży..... 

Kiedy pantofelek nie pasuje, okazuje się, że i Książę nie do końca taki wyśniony. 

Nie ma co mydlić sobie oczu i uszczęśliwiać się na siłę. Trzeba rzucić w kąt niepasujące pantofelki. Poszukać takich w swoim rozmiarze. Wtedy pewnie i Książe zjawi się ten odpowiedni. 

On nie pozwoli swojej Księżniczce nosić za małych butów! 

Może okazać się, że wymarzony "pantofelek" będzie trampkiem. Wygodnym i idealnie dopasowanym. Ważne aby nie poddawać się w poszukiwaniach. Przymierzać ile wlezie. Któryś w końcu będzie pasował.

To my decydujemy o tym jakie będzie nasze zakończenie. Czasem na happy end warto zaczekać. 

Nie wchodzić w stare buty tylko dlatego, że kiedyś pasowały. 

Niełatwo pisze się nowe historie. Jednak jest to możliwe. Trzeba trochę odwagi i wiary, że się uda.

Tak wiele dróg w życiu jest do przejścia, że nie warto kaleczyć stóp nieodpowiednimi pantofelkami.

Podobne wpisy

0 komentarze

Google+