Walentynki Singielki

środa, lutego 10, 2016


"Ty, jak nikt we Wszechświecie, zasługujesz na swoją miłość."

Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Wszędzie można już znaleźć prezentowe inspiracje, kwiaciarnie i sklepowe półki zapełniają się gadżetami w różnych odcieniach czerwieni.

Kiedy byłam nastolatką i niepoprawną romantyczką zarazem święto zakochanych uważałam za piękny dzień. Wyprawa po prezent i nastrojowy wieczór z ukochanym. Zdarzało się też, że walentynki spędzałam sama i wcale nie podobał mi się widok zakochanych par. Ach te lata młodości!

Kiedy dorosłam zrozumiałam, że ta cała słodka otoczka nie jest taka istotna. Liczy się uczucie miedzy dwoma osobami. Coś czuje, że w tym momencie przybijecie mi wirtualną piąteczkę.

Zrozumiałam również, że można obchodzić walentynki nie mając drugiej połówki. Mogą być one równie udane. 

TEGO DNIA ZATROSZCZ SIĘ O SIEBIE. 

Poniżej znajdziesz sposoby jak umilić sobie ten dzień.

ZADBAJ O RELAKS


Zrelaksowana kobieta to uśmiechnięta kobieta. Wiem to z doświadczenia. Także jeśli masz wolny dzień zrób sobie domowe spa. Gorąca kąpiel z pianką lub aromatyczny prysznic. Nie spiesz się. Do tego różnego rodzaju maseczki na twarz czy na włosy. Peeling czy olejowanie ciała też brzmi całkiem fajnie, prawda? Spożytkuj czas na relaksujący rytuał pielęgnacyjny. Gwarantuje, że nie będzie to zmarnowany czas. 

Jeśli nie przepadasz za tego typu zabiegami to kąpiel czy prysznic w otoczeniu ulubionych zapachów myślę, że da Ci ukojenie po całym zabieganym tygodniu. 

Kiedy to mamy już za sobą to uważam, że fajnym pomysłem jest sprawienie sobie małego prezentu. Może to być świeczka, pomadka, bransoletka, książka. Mały drobiazg, który sprawi Ci radość. Do walentynek jest jeszcze kilka dni także zdążysz jeszcze pójść na zakupy. 

Wieczór w pojedynkę wcale nie musi być smętny i ponury. Zrób sobie seans filmowy. Włącz swoje ulubione filmy. Najlepiej takie, które sprawią, że będziesz pokładać się ze śmiechu. Endorfin nigdy za wiele. 


Dorzucam kilka filmowych propozycji: 
  • Wkręceni
  • Wkręceni 2
  • Zanim odejdą wody
  • Lejdis
  • Jak się pozbyć cellulitu

ZADBAJ O SIEBIE


Nawet jeżeli planujesz ten dzień spędzić w domu to nic nie stoi na przeszkodzie aby trochę się wystroić. Oczywiście nie trzeba ściskać się gorsetem i zakładać szpilek. Choć jeśli da Ci to poczucie komfortu, to dlaczego nie. Załóż swoją ulubioną sukienkę lub bluzkę, zrób makijaż i uśmiechnij się do swego odbicia w lustrze. 
Dbając o siebie tak okazujesz miłość samej sobie. Z kochaniem tak jest, że należy zacząć od siebie. To ważne.

Wraz z wiekiem zmienia się moje spojrzenie na samą siebie. Na lepsze. Nie ważne czy moje nogi są zgrabne a włosy lśniące. Miłość do samego siebie powinna być bezwarunkowa. Pamiętajmy o tym i nie ma to nic wspólnego z narcyzmem.

ZADBAJ O TYCH, KTÓRYCH KOCHASZ


Tego dnia pamiętaj też o bliskich. Okazywanie miłości nie musi ograniczać się wyłącznie do partnera. Kiedy wyślemy kilka ciepłych słów bliskiej nam osobie z pewnością będzie jej cieplej na sercu. Nie masz ochoty siedzieć w domu.... wybierz się w odwiedziny do przyjaciółki czy rodziców. Ja zapewne swoje walentynki spędzę w towarzystwie mego Gabriela i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa. 

W ten dzień dzielmy czas z tymi, których kochamy. 

Babeczki ze zdjęcia są podarunkiem od siostry. W zeszłym roku uruchomiła taką pełną miłości produkcję babeczek. Były pyszne!

Pamiętam też jak kilka lat temu wybrałyśmy się razem na walentynkową kolacje do restauracji. 

Wierze, że udało mi się przedstawić walentynki od trochę innej strony. Wcale nie gorszej. 


A Wy co planujecie robić w walentynki? Podobne wpisy

0 komentarze

Google+